• Asnjehere mos u frikoni te bini ne dashuri.Ajo mund t’ju lendoj shume, mund t’ju sjell dhembje, por nese nuk e ndiqni zemren tuaj, atehere me ne fund do te qani edhe me teper pse nuk i keni dhene shans dashurise. . .
 • Dashuria eshte sikur te qendrosh ne cement, qe nuk eshte thare.Sa me gjate qe qendron, aq me veshtire e ke te largohesh. . . dhe asnjehere nuk mund te largohesh pa mos lene gjurme prapa.
 • Dashuria e vertet nuk thuhet dhe kupton gjithcka qe nuk sqarohet.Per zemren nuk punohet me goje, as me mendje, por me zemer.
 • Kur dashuron, patjeter te mos presish asgje per kthim, sepse nese pret, atehere nuk dashuron, por investon
 • Me mire ta humbish krenarine per ndonje qe e dashuron, se sa ta humbish ndonje qe e dashuron per krenarine tende te panevojshme
 • Nuk mund te zgjedh cilen do ta dashuroj, por as qe mund ta dashuroj ate qe do te me zgjedh te me dashuroj mua…dhe nuk mund te me fajesosh mua sepse te zgjodha te te dashuroj ti, ashtu si une qe nuk mund te te fajesoj pse nuk je mesuar te me dashurosh mua
 • Gjera me e keqe qe mund t’ja bej nje mashkull femres eshte ta lejoj ajo te bie ne dashuri me te dhe te mos te mundohet ta mbaj kur ajo do te bjere.

Komente

comments

10 Responses

 1. enkela

  dashuria te bene te lumtur si mbretereshe me kurore,por te bene edhe si lypse me shkop ne dore.

  Reply
 2. Lea

  Dashuria eshte ndjenja me e bukur qe provon njeriu edhe pse ka veshtiresite e saj gjate rruges,eshte e vetmja ndjenje qe nuk e kontrollon dot dhe ai/ajo qe mendon qe e kontrollon le tja thote vetes cdo mbremje kur vuan nga pagjumesia per ate dashuri.Mendja kontrollohet ,por zemra jo.Une kam  nje eksperience shume vjecare te dashurise dhe vazhdoj ta dua me te mirat dhe te keqijat ate njeri.te gjithe ju qe keni shkruar dhe ju qe do shkruani e dini shume mire qe dashuria ekziston dhe se nuk mund te kete kontroll mbi te sepse freret i ka zemra.Me respekt

  Reply
 3. madi

  dikure u dashurova me nje vajz ajo ishe me te beta medore po kure e kuptova shume shpejte u largova … dy vjete ebajta base bera dhe mekate po diten e fudite anisen ????????????????????

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.