Wikileaks.com ėshtė njė nga web faqet mė aktuale momentalisht dhe Julian Assange, themeluesi i saj ėshtė njė nga personat mė tė popullarizuar dhe tė famshėm pėr momentin.

Deri tani janė pėrhapur shumė dokumentare dhe materiale tė ndryshme lidhur me kėtė person dhe idenė e tij pėr zbulimin e dokumenteve tė fshehta tė shteteve dhe organizatave tė mėdha nėpėr botė.

Por ne kemi vendosur qė t’ju tregojmė njė nga vdeotė mė .autentike. Ua paraqesim pikėrisht paraqitjen e tij personale para audiencės nė njė nga konferencat mė me renome nė botė, qė mbahen nga TED.com.

Nė kėtė paraqitje ai pėr herė tė parė e zbulon njė dokument tė fshehtė. Fatkeqėsisht apo fatmirėsisht nė  kėtė rast pėrfshihet njė organizatė pėr naftė , qė operon nė Shqipėri. Shikojeni kėtė video dhe do tė mėsoni shumė mė tepėr nė lidhje me Julian Assange dhe idenė e tij. Fatkeqėsisht kjo video nuk ka titra nė gjuhėn shqipe, por ka titra nė mbi 20 gjuhė dhe shpresojmė se ndonjėra nga ata do t’ju shėrbej…

E dimė tė gjithė se ēfarė zhurrme ka ngritur kjo faqe. Bota ėshtė e ndatrė nė lidhje me kėtė ide. Do tė ishte interesante edhe ju mė posht tė na tregoni mendimin tuaj nė lidhje me kėtė faqe…

Komente

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.