Si e shikoni ju dashurinė? Provojeni kėtė test dhe zbulojeni…

 • 1.Vjen fundi i botės, ndėrsa ti mund tė shpėtosh vetėm njė kafshė. Cila do tė ishte ajo?

a. lepuri

b. delja

c. kaprolli

d. kali

 • 2. Nėse do tė duheshte tė jesh kafshė cilėn kafshė do ta kishe zgjedhur?

a. qenin

b. macen

c. kalin

d. gjarpėrin

 • 3. Sikur ta kishe fuqinė, qė njėrėn nga kafshėt ta zhdukish pėrgjithmonė cila kafshė do tė ishte ajo?

a. luani

b. gjarpėri

c. krokodili

d. peshkaqeni

 • 4. Nėse njėra nga kafshėt do tė kishe mund tė kishte aftėsi tė flas, atėherė ti cila do tė kishe dashur tė jetė?

a. delja

b. kali

c. lepuri

d. zogu

 • 5. Sikur ta kishe aftėsinl ta zbusish njė kafshė, atėherė cilėn do ta kishe zbutur?

a. dinosaurusin

b. tigrin e bardhė

c. arushėn polare

d. leopardin

 • 6. Nėse mund tė ishe njė kafshė vetėm 5 minuta, atėherė cilėn kafshė do ta kishe zgjedhur?

a. luanin

b. macen

c. kalin

d. pinguinin

Tani mė posht do ti keni pėrgjigjet dhe analizat e pėrgjigjeve tuaja…

 • 1. Zgjedhja jote pėrfaqėson personalitetin e personit , pėr tė cilin do tė jesh tėrheqės.

a. lepuri- nga jashtė i ftohtė si akulli, por brenda shumė i ngrohte

b. delja- i dėgjueshėm dhe i ngrohtė

c. kaprolli- elegant dhe shume i sjellshėm

d. kali- i pandalshėm, me shpirt tė hapur dhe i lirė

 • 2. Zgjedhja jote pėrfaqėson pėrshtypjen, qė ti dėshiron tja japish partnerit tėnd.

a. qeni-lojal dhe besnik

b. macja- me stil

c.kali-optimist

d. gjarpėri- fleksibil

 • 3. Zgjedhja jote pėrfaqėson sjelljen, qė do tė kishte sjellur deri nė ndarje me partnerin tėnd.

a. luani-sjellja arrogante dhe autoritative e partnerit tėnd

b. gjarpėri- partneri yt ėshtė shumė emocional dhe i padisponueshėm dhe ju nuk dini se si ta kenaqni

c. krokodili- pamėshirshmėria e partnerit tuaj

d. peshkaqeni- pasiguria e partnerit tuaj

 • 4.Zgjedhja jote pėrfaqėson tipin e lidhjes, qė ti dėshiron ta vendosish me partnerin tėnd.

a. delja- tė dy e dini ēka mendon tjetri pa os thėnė asnjė fjalė

b. kali- tė dy duhet tė flitni pėr gjithēka pa mos mbajtur asnjė sekret nė mes jush

c. lepuri- lidhje, qė ju bėn tė ndjeheni gjithmonė ngrohtė dhe tė dashuruar

d. zogu- lidhje e gjatė nė afat kohor

 • 5. Zgjedhja juaj i tregon shikimet e tua nė lidhje me martesėn.

a. dinosaurus- ju jeni pak pesimist dhe nuk mendoni se nė ditėt e sotme ka jetė tė lumtur bashkėshortore

b. tigri i bardhė- ju mendoni se dashuria ėshtė diēka e ēmueshme, nėse martoheni ju e ndjeni martesėn dhe partnerin si pasuri

c. arusha polare- ju jeni tė frikuar nga martesa, ju mendoni se ajo do tua marrė lirinė

d. leopardi- ju gjithmonė keni dashur tė martoheni, por nė fakt ju nuk e dini se ēka do tė thotė e gjithė ajo

6. Zgjedhja juaj i tregon kėndvėshtrimet e juaja pėr dashurinė nė kėtė moment.

a. luani-ju gjithmonė jeni tė etur pėr dashuri, ju mund tė bėni gjithēka pėr tė, por nuk bieni lehtė pėr tė

b. macja- ju jeni pak egoist, mendoni pėr dashurinė si diēka qė mund ta posedoni dhe ta hudhni nė ēdo kohė , ashtu si ju pėlqen juve

c. kali- ju nuk dėshironi tė lidheni nė lidhje tė gjatė, ju i doni flirtat

d. pinguin- ju e ndjeni dashurinė si angazhim nga tė dy palėt.

Mos harroni tė na shkruani ndonjė koment nė lidhje me pėrgjigjet e juaja te kėtij pyetėsori ? A pajtoheni me pėrgjigjet? A mendoni se nė kėtė test ka pak realitet?

Komente

comments

38 Responses

 1. swweety:D

  e na malitet mo me ket testin
  haj shkruni dns 3
  a u ka kap ramazani?????????????/

  Reply
 2. bonita

  ..Une ose kom bo zgjedhjet shume te gabuara,ose nuk kam fat,ose thjesht palidhje koka ky test haha sorry mipro m’ka qit posht fort ahaha

  Reply
 3. dija

  shume interesant koka ky test flm per ata qe jan mundu me kriju vertet qenka argetues por jo realitet…

  Reply
 4. bardha

  haha i mire ndoshta pak zbavites se testi me kafsh, me pelqeu pasi i dua kafshet ,, por ne realitete asgje sme dul jasht realitetit testi ,sidoqoft peershendetje

  Reply
 5. marin i

  edhe ausha polare dhe leopardi zbuten si shoku im dejan se e kam ne lagje dhe njof do kleen

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.